چهار زن که در بهبودی بخشیدن به رابطه با شوهرانشان نا امید شده اند، یک کتاب راهنما پیدا می کنند، و با عمل کردن به توصیه های کتاب، به نتیجه دلخواهشان می رسد. اما زمانی که مردان آنها از ماجرای این کتاب اطلاع پیدا می کنند، جنگ آغاز می شود...

فیلم Think Like a Man


یادداشت برداری های من هنگام تماشای فیلم :

یک پسر و دختر با هم آشنا میشن بعد فرداش هرکدوم تو  باشگاه داره برای رفیقاش از طرف مقابل که باهاش آشنا شده تعریف میکنه و ویژگی هاش و میگه ، پسرا همش سوالاتی که میپرسن از رفیقشون راجب دختره مرتبط میشه با تیپ و هیکل و دخترها هرچی میپرسن از دوستشون راجب پسره همش مرتبط میشه با مهربونی و ... کلا موارد مرتبط با روح . (والا نمیدونم این فیلم رو چه معیاری اینا رو گفته ولی خوب دیگه ... )

فیلم Think Like a Man


یکی از رفیقای پسره بهش میگه زیاد جو گیر نش و یکی دو شب اول برات جذابه بعدش کارایی میکنه که حالت بهم میخوره :) .

کلا حالا نه به این سرعت ولی رابطه ها مثل اولش نمیمونه و به مرور به خودت میخندی که چه هیجانی داشتی برای رسیدن به این طرف .

فیلم Think Like a Man


این صبر کردنات برای بهتر شدن تو رو سخت گیر کرده .

این موضوع را قبلا جایی دیگه هم شنیده بودم ، گاهی انقدر برای شروع کاری یا انتخابی روی خودمون کار می کنیم و شرایط را ایده آل میکنیم که دیگه هیچ انتخابی نمی تونیم بکنیم و هیچ حرکتی از ما بر نمی آد.

گاهی برای کسب موفقیت و یا رشد باید حرکت کرد و گاهی هم آدم با شکست روبرو میشه که خودش نیاز روحی انسان هست .. روی خودتون کار کنید ولی دیگه نه اینجوری که برای انتخاب یک مسیر 10 سال وقت بزارید و هر روز کمالگرا تر بشید.

فیلم Think Like a Man


یک دیالوگ : اگر یک مرد خیلی راحت شما رو به عنوان یک دوست معرفی کنه پیش دیگرون ، مطمئن باشید هیچ برنامه ای برای آینده با شما نداره .

نمیدونم تا چه حد میتونه درست باشه این حرف ولی جالب بود ، به هر حال همه آدم ها اگر چیزی را واقعا بخوان زیاد حاشیه نمیرن و خیلی متمرکز میشن روی اون برای بدست آوردنش.

فیلم Think Like a Man


وقتی داریم ادای یک چیزی و در میاریم مسلما نمیتونیم به خوبی ، مالک اون باشیم . مثلا اگر من آدم بد دهنی باشم و بخوام هی تظاهر کنم که من فحش نمیدم و حرف ناجور نمیزنم علاوه بر اینکه دائم زیر قشار هستم از جنگ درونی ، بالاخره یه روز این ناخودآگاه من بیرون میزنه و همه چیز لو میره ، در ضمن در نظر داشته باشید که اگر میخواهید خصیصه ای خوب در خودتون ایجاد کنید یا خصیصه ای بد و از بین ببرید اولین مرحله اینه که قبول کنید اون خصیصه را دارید که می خواهید ترکش کنید سپس آرام آرام دست به تغییرات جزئی بزنید به قول دارن هاردی تو کتاب اثر مرکب با تغییرات کوچیک نتایج بزرگ خلق کنید.

سنگ بزرگ نشونه نزدنه ، خصوصیتی که سال ها زمان برده تا در روح و روان شما نشسته است بعید هست یک شبه ازبین بره .

فیلم Think Like a Man


داشتن روابط آزاد و بدون محدودیت و یا داشتن یک رابطه مشخص با محدودیت هایش ./

این سوالی هست که خیلی از پسرها را هنگامی که به ازدواج میخواهند فکر کنند دچار ترس میکنه . آقای رضایی (روانکاو) خیلی روی این صحبت تاکید دارن که زندگی و یا ازدواج یک رنج مقدس هست یعنی شما وارد نظامی با رنج های خاص خودش میشودی که گاهی هم لذت هایی می بری مسلما شاید آرامش یا آزادی دوران مجردی را نداشته باشی ولی خیلی از ناپختگی های دوران مجردی را هم نداری . کلا ازدواج و سناریو ادامه اون بر می گرده به نگاه ما به ازدواج و هدفمون از ازدواج . تو خیلی از خانواده ای ایرانی زمان ازدواج برای پسرها شده زمان ترتیبی یعتی درس ، دانشگاه ، سربازی ، کار ، زن در حالی که این اشتباه بزرگی هست اولا شما باید نیاز به داشتن زن را در خودت احساس کنی نه نیاز جنسی نیازی که قابل تعریف در کلمات نیست برای من دوما باید به یک بلوغ عقلی و عاطفی و اقتصادی رسیده باشی .. خیلی مطلب در این مورد زیاد هست چنتا کتاب در زمنیه ازدواج گرفتم که احتمالا برای اواسط اردیبهشت شروع می کنم به مطالعه اونا.

فیلم Think Like a Man


خوب این فیلم هم تموم شد در کل فیلم خوبی بود ولی خوب فیلم های هالیوود تو این ژانر زیاد خانوادگی نیست به هر حال همه ثیلم ها به نظر من حرف هایی برای گفتن داره که بهتره که خیلی عجله نکنیم که زود فیلم تموم بشه و بیشتر تو دیالوگ ها و اتفاقات دقت کنیم تا بتونیم به زندگی خودمون تطبیقشون بدیم و از اونا برای بالا بردن کیفیت زندگیمون استفاده کنیم من سعی می کنم تو همین یادداشت برداری ها این کا را بکنم فکر می کنم بعضی قسمت هایش برای شما هم جالب باشه.

کارگردان: Tim Story
ژانر: کمدی | عاشقانه
بازیگران: Kevin Hart , Gabrielle Union, Chris Brown
مدت زمان: دو ساعت و سه دقیقه
سال تولید: 2012