فیلم امروز را تقریبا یک سال پیش یک مطلب روانشاسی در موردش خوندم و نشد که ببینم تا امروز البته قصد داشتم فیلم دیگه ای ببینم که یکدفعه چشمم به این فیلم خورد امیدوارم فیلم مفیدی باشه .

معرفی فیلم Dead Poets Society

معرفی فیلم توسط یکی از سایت ها :

یک معلم ادبیات به نام «جان کیتینگ» (رابین ویلیامز) برای دانش آموزانش بوسیله عشق و شعر الهام بخش میشود تا دم را غنیمت شمارند.

  • برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی

  • کاندیدای اسکار بهترین کارگردانی

  • کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد

  • کاندیدای اسکار بهترین فیلم

  • امتیاز در IMDB  هشت از ده

معرفی فیلم Dead Poets Society


یادداشت برداری های فیلم :

خیلی از این ماجرا بدم میاد که پدر مادر می خوان به زور بچه شون رو به سبکی که خودشون فکر می کنند درسته به موفقیت برسونند ، مثلا پدر مادری آرزوی دکتر شدن داشته و بعد نتونسته بشه حالا بچه اش رو از همون کودکی و نوجوانی زور می کنند که علاقه مندشون کنند به پزشکی که دکتر بشن .... خیلی وقت ها ما به زور باید زندگی ، زیست نشده پدر و مادرمان را انجام بدیم 

معرفی فیلم Dead Poets Society


یه صحنه از فیلم هست که میره یک تیکه از درس دادن هر معلم رو نشون میده ، یاده دوران تحصیل افتادم که هر معلمی فکر می کرد درس خودش مهمترین درسه و بچه ها هم هی می گفتن که استاد ما درس های دیگه هم داریم انقدر تکلیف نده ، عجب دوران رشد کردیم خداویکی خیلی اشتباه تو پرورش ما بوده ، درس هایی را خوندیم که هیچ علاقه ای بهش نداشتیم ولی کلی حرص و جوش خوردیم سرش یا درس هایی که هیچ بدردمون نمیخورد ولی کلی از دوران طلایی نوجوانی را سر اون هدر دادیم.

معرفی فیلم Dead Poets Society


همین گلی که امروز لبخند می زند فردا خواهد مرد ، زمان را دریاب 

هیچ وقت لذت بردن از لحظاتتون را از دست ندهید ، همیشه ممکنه لحظات همراه بشه با سختی و مشکلات ولی همیشه تو هر لحظه لذتی هم هست که یکم دقیق بشیم میبینیمش .

معرفی فیلم Dead Poets Society

راستی برای شما هم احتمالا پیش آمده که نگاهی کنید به عکس های قدیمی زمان تحصیل و مدرسه که با دوستانتان انداختید ، و احتمالا لبخندی زدید بر تفکرات آن موقع ها و اینکه حالا چقدر عوض شده تفکراتتون ، حالا بیاین به این فکر کنیم که ده سال دیگه عکسی از امروزتون را ببینید احتمالا باز هم لبخندی خواهید زد ، ما دائم در حال تغییر هستیم چه از لحاظ بدنی و چه از لحاظ فکری ، بهتره در همین لحظه با هرچی که داریم ، لذت ببریم و دائم این موضوع را به آینده ای که ممکن هست بهتر یا بدتر باشد موکول نکنیم.

معرفی فیلم Dead Poets Society

یه حرکت خیلی قشنگ تو این فیلم ، استاد به شاگرداش می گه فلان صفحه کتاب رو باز کنید و یکی شروع می کنه از روش خواندن ، همه فکر می کنن مطلب مهمه و استاد هم اینجوری نشون میده بعد که تموم میشه خواندن مطلب ، استاد میگه این صحبت های دکتر فلان همش چرندیات هست :) و همه صفحات این بخش را پاره کنید تا از تاریخ حذف شه .

واقعا خیلی وقت ها ما اکتفا کردیم به حرف ها فقط به خاطر اینکه تو کتاب بوده و هیچ تفکری روش نکردیم ، یا خیلی از مسائل دینی ومذهبی هم همینطور ، کلا هیچ کس بابت عملی که بابت تفکراتش بوده مورد بازخواست قرار نمی گیره هر مطلبی که می شنویم یا می خوانیم کمی قبل از قبول آن تفکر کنیم و از این چرندیات استفاده نکنید که عقل ما کامل نیست و .... عقل شما اندازه نیازتون کامله.

معرفی فیلم Dead Poets Society

استاد میره بالای میزش و به بچه ها میگه برای چی من اومدم این بالا ؟ و بعد میگه که برای این اومدم که بگم میشه اتفاقات و برخوردها را از دید دیگری دید ... ، خیلی زیبا ادامه می ده که می گه به گفته های نویسنده در یک کتاب اکتفا نکنید ، ببینید نظر خودتون در مورد این موضوع چیشه ، نذارید دیر بشه این استقلال فکر شما و این آزادی در تفکرات

معرفی فیلم Dead Poets Society

یکی از از پسرها تو این فیلم از دختری خوشش میاد که اون دختر نامزد داره چند سری هی این پسره خواست به دختره نزدیک بشه ولی هی نمی شد و یه سری هم بدجور از نامزد دختره کتک خورد ، بالاخره یه روز یه شعر نوشت و رفت برای دختره وسط کلاسشون خوند دختره هم خیلی عصبانی شد ولی خودش خوشحال بود ، وقتی رفیقاش ازش پرسیدن واکنش دختره چی بود گفت هیچی ، گفتن پس چه فایده ، گفت حس خوبی دارم چون انجامش دادم  ، خیلی از چیزها را میتونیم انجام بدیم ولی میترسیم یکبار جلوی ترسمون بایستیم و نزاریم تبدیل بشه به زندگی زیست نشده این نکته را من خودم باید حتما عملی کنمش 

معرفی فیلم Dead Poets Society


این فیلم معرکه هستش حتما باید ببینیدش


کارگردان: Peter Weir
ژانر: درام
بازیگران: Robin Williams, Ethan Hawke, Robert Sean Leonard
مدت زمان: دو ساعت و هشت دقیقه
سال تولید: 1989