موفقیت ۴

جلسه چهارم از بحث های مرتبط با موفقیت :

 

سوال : چگونه باوری جدید در خود ایجاد کنیم ؟ یا اصلا چگونه باوری جدید در شخصی نهادینه شده است ؟ اکتسابی هست یا انتسابی و موروثی ؟

پاسخ : کاملا اکتسابی هست و راه ایجاد باور جدید این است ::: شناخت … یافتن مسیر … تکرار (برخی گفته اند شاید تا ۳۰۰ بار یک عمل با شکست باید تکرار شود در برخی مواقع)

 

بزرگی در وصیت نامه اش نوشته بود :

کوچک که بودم میخواستم دنبا را عوض کنم

بزرگتر شدم گفتم کشورم را عوض کنم

بزرگتر و با تجربه تر شدم گفتم شهرم

بزرگتر شدم گفتم خانواده ام

و حالا لحظه مرگم با تمام تجربه ام میگویم انسان باید فقط خودش را عوض کند همه چیز عوض خواهد شد

 

 

راه رو گر صد هنر دارد … توکل بایدش

 

 

من عاشق معلمی هستم که اندیشیدن را بیاموزد نه اندیشه ها را

 

سیستم عامل وجودی ما قابلیت ارتقا دارد و باید روی آن برنامه های مورد نیاز نصب شود و برای استفاده بهتر به آن برنامه ها مسلط شویم . سیستم عامل وجود ما قابلیت نصب هر نرم افزاری را دارد ولی نصب خالی به کار نیاید باید با آن تمرین شود تا مسلط شویم به آن

 

آموزه ها و تجربیات ما روی ضمیر ناخودآگاه ما نصب می شوند و مواقعی که به اطلاعات جدید از مغزمان نیاز داریم از آن ها به عنوان اطلاعات درست برای پاسخ گویی به ما استفاده می شود.

 

ذات مساویست با … وراثت + آموزش های اولیه

اولین و مهمترین درگاه ورودی به ضمیر ناخودآگاه کلام تو است … مغز همانند موتور جستجوی گوگل که ورودی ها را تحلیل می کند و در نتایج جستجوی بعدی از آنها استفاده می کند از کلام تو استفاده می کند.

 

با دلخواسته ها و آرمان های خود شوخی نکنید …. مثلا ای بابا کی به ما زن میده یا ای بابا ما رو چی به پولدار شدن …. از کلامتان بترسید به هیچ وجه درد و دل نکنید با هیچکس …. چرایش را الان توضیح میدهم

باطن تو لذت را درک می کند . برای همین وقایع مرتبط با همان لذت آنی که بر اثر درد و دل در درون تو ایجاد شده است را برای تو جذب می کند و داپم برای لذت بیشتر در آن شرایط می مانی . مثلا یک مشکل ده بار برایش اتفاق می افتد مثل این میمونه وقتی سردرد بگیری بری تریاک بکشی  خوب آینده چه می شود ؟؟؟

 

نباید قبول کنید این حرف را که چاره ای ندارید و داغون شده اید چون وگرنه چنین جریانی حتما روی می دهد .

 

آدمی وقتی غر می زند که میدونه میتونه شرایط و تغییر بده ولی هیچ کاری نمیکنه …. پس وقتی کسی غر میزد بدونید توانایی تغییر داره ولی احتمالا یا تنبلی میکنه یا بلد نیست راه و

 

در رابطه با خاطرات دردناک صحبت نکنید این صحبت نکردن همانند یک پانسمان می ماند که شما روی زخم میگذارید و به مرور بهبود می یابد.

 

برای ترک یک لذت بد نباید آن را تبدیل به نفرت کرد بلکه باید کنترل کرد مثلا شما نمیتونید کاری کنید از نوشابه بدتون بیاد ولی برای دستیابی به سلامت بیشتر جلوی خودتون و میگیرید و نوشابه نمیخورید