موفقیت ۱

این پست که تقریبا تا ۲۰ پست دیگر ادامه پیدا خواهد کرد (البته این هفته ۲ پست داریم ولی از هفته آینده ، هفته ای یک پست موفقیتی) نکاتی در ضمینه موفقیت و مسیر موفقیت است که جمعی از نکاتی است که توسط اساتید موفقیت و یا کتب موفقیتی ایراد شده است ، می باشد.

 

خوشبختی یک احساس درونی است و موفقیت های بیرونی الزامی برای حس خوشبختی در افراد نیست.

 

کسب تعالیم موفقیت باید در کنار معنویت باشد تا آرامش و امید را هیچ وقت از دست ندهید اگر فقط بخواهید به موفقیت بدون درنظر گرفتن معنویت بپردازید روح شما ارضا نخواهد شد و مشکلی مثل انسان موفق افسرده را می گیرید.

 

روح و ماده از هم تفکیک نیستن لذا در مسیر زندگی هم روحانیت و بعد جسمانی باید همزمان با هم مد نظر باشد.

 

موفقیتی که جوششی در من به وجود آورد ولی آرامش مرا از من بگیرد به کار نمی آید ، مفید نیست.

 

حقیقت و واقعیت == خوب حقیقت باید باشد  —  واقعیت هست. زندگی روی واقعیت ها جریان دارد و کاری به حقیقت های آن ندارد. مثلا می گن عرب ها بابا یه سری آدم های ملخ خور که هیچی از دنیا نمی فهمن ولی در واقع اینه که پیشرفتی که عرب ها کردن به مراتب بیشتر از اقوام دیگر است نمونه اش شهر دوبی و برج معروف آن.

 

ما برای فتح قله حقیقت زنده ایم اما مفهوم این اتفاق و راه رسیدن به این آرامان از پله کان های سخت و دردناک واقعیت امکان پذیر است.

 

عده کمی از انسان ها ۹۰ سال عمر می کنند مابقی یک سال را ۹۰ بار تکرار می کنند.

 

برای حل معماهای زندگی باید شجاعت این را داشته باشیم که از محدوده ترس ها و محدودیت هایمان پایمان را بیرون بگذاریم تا معماها حل شود تا زمانی که در دایرهه محدودیت ها گرفتاریم و ترس داریم بیرون رویم پس ….

 

برای حل مشکلاتتان از نیروهای کمکی یا از اهرم ها برای حل مشکلات استفاده کنید مثلا یک کتاب خوب یک استاد یک مربی ، برای اتصال نقاط مختلف زندگی مثل معنویت ، موفقیت ، خوشبختی هم به این اهرم ها نیازمندیم

 

راک فلر می گوید سه چیز رمز موفقیت من بود : ۱- زودتر از دیگران فهمیدم (مرحله مهمی است چون موجب می شود راحت تر در مرحله سوم چشمانمان را ببندیم  –) ۲- زودتر از دیگران تصمیم گرفتم ( اینجا باید حواسمان باشد انقدر در تصمیم گیری هایمان صبر نکنیم ، صبر خوب هست ولی زیادش یعنی از دست دادن فرصت مشورت کن کتا بخون پیش استادت برو و مسیر انتخاب کن و حرکت کن هی الکی صبر نکن که مثلا شاید شرایط عوض بشه این خبرا نیست باید بری تو مسیر) ۳- وقتی تصمیم گرفتم چشمانم را بستم و عمل کردم

 

دو رویکرد در زندگی هر انسان هست  : ۱- ندان و راحت باش ۲- بدان و سخت زندگی کن

 

انسان مخلوطی از احساسات هست و قرار نیست همیشه بخندی ، انسان گاهی عصبانی می شود ، گاهی استرس دارد ، گاهی …. ولی این اتفاقات ها را باید کنترل کنی که دچار بحران نشویم.

 

انسان های ماندگار درک و شناخت از شادی و ناراحتی دارند این طور نیست که همیشه سرخوش و شاد باشند.

 

توی هر مساله افراط کنی اون مساله رو باختی جتی در دوستت دارم به عزیزترین هایت به قول نادر ابراهیمی که می گفت “دوستت دارم را دلاویزترین شعر جهان یافتم” ولی همین دلاویزترین شعر را اگر در استفاده اش افراط کنی یا بی جا استفاده کنی تلخ ترین و بدترین شعر خواهد شد.

 

تحمل کار احمق هاست … ولی خدا صابران را دوست دارد !!! ماجرا چیست ؟

شما بذر کاشته اید و مراقبت می کنید و آبیاری می کنید و … صبر می کنید تا محصول به ثمر برسد این صبوری و تحمل آگاهانه است همان که خدا گفته است. ولی وقتی به دلایل غیر قابل قبول ده سال به یک شیوه زندگی می کنید و صبر می کنی و تغییری ایجاد نمی کنی تا شرایط عوض شود این یک حماقت است و این تحمل کار احمق هاست.

 

مواردی را که به صورت غیر معقول تحمل می کنیم به مرور فشار بیشتری به ما می آورد و به مرور ما را از پا در می آورد . (یکی از شکنجه های زمان طاغوت این بوده که طرف محکم با طناب می بستنش طوری که تکون نتونه بخوره بعد یه دریچه آبی بالا سرش می گذاشتن که قطره قطره رو کله این آب بندازه ولی این نتونه تکون بخوره در مراحل اولیه این شکنجه مشکل خاصی نبود ولی بعد از ۲ ساعت به طرف حالت جنون دست می داد. تحمل بدون منطق چنین بلایی سر ما می آورد.)

 

اگر فقیر به دنیا آمده اید مقصر نیستید ولی اگر فقیر از دنیا بروید شما مقصرید.

 

شما معدل ۵ انسانی هستید که در زندگی بیشترین مجاورت را با آن ها دارید.

 

هرگز یک انسان نمی تواند هدف یا آرمان انسانی دیگر باشد اگر می خواهید موفق باشید زندگیتان را به یک هدف گره بزنید و از خودتان سوال کنید برای رسیدن به آن هدف به چه کس یا کسانی نیاز دارید.

 

دختران و پسرانی را می شناسم که همه هدفشان از عشق رسیدن است “نادر ابراهیمی” ،

ازدواج پله اول مناره ای است که در اوج آن اذان می گویند “نادر ابراهیمی”.

 

وقتی به هدف خود می رسید دیگه انگیزه ای ندارید ، کسی که هدفش رسیدن به معشوقش است بعد از رسیدن سرد خواهد شد خیلی سریع .

 

برای یک خواننده خوب شدن فقط صدای خوب کافی نیست { موفقیت آداب خودش را دارد }

 

اصلی ترین فاکتور موفقیت در زندگی هر انسان در هرجایی که هست همین است “انرژی داشته باشد”

هرکاری داری انجام می دهی با انرژی انجام بده و ذوق و شوق حتی اگر اون کار بر خلاف میلت هست و یا از بالادستیانت در آن کار خوشت نمیاد مثل ما که تو خدمت سربازی باید به زور یه سری کارا رو انجام بدیم ، خوب اگر بخواهیم هی اه و اوه کنیم که داغون میشیم بهتره با شوق و انرژی انجام بدیم اینجوری فشار کمتری هم به خودمون میاد.

اگر انرژی نباشد راه کارها قابلیت پیاده سازی ندارد.

انرژی نداشته باشی داشته هایت را به مرور از دست می دهی

انسان های قدرتمند به این توانایی دست پیدا کرده اند که مثل خیلی از دوچرخه های دوران کودکی ما ف مولد انرژی {دینام} دارند.

سعی کنید زیاد انرژی شما وابسته به انسان های دیگر نباشد مثلا باشگاه حتما نباید یکی کنارت باشد. مثل لب تابی نباشید که همیشه باید به پریژ باشد سعی کنید مثل لب تابی باشید که درونش باتری دارد و می تواند خودش انرژی اش را حفظ کند و هر جا کم آورد تولید کند.

ریتم مولد انرژی خودتان را پیدا کنیدو مثلا ممکن است ورزش به شما انرژی دهد ، پس وابسته نباش و خودت ، خودت و شارژ کن.

 

این از جلسه اول امیدوارم مفید بوده باشه از طریق همین سایت کدام کتاب  به مرور با هم مطالب مورد نیاز برای موفقیت را می آموزیم.