رفتم میوه فروشی یه چرخی زدم با دیدن انارهای درشت و خوشرنگ کلی کیف کردم و بدون اینکه قیمت بپرسم یا از کیفیتش سوال کنم ، سه چهارتا برداشتم و رفتم صندوق و حساب کردم.

به به چه اناری !!!


اومدم خونه و با کلی هیجان به اعضای خانواده خرید خودم را نشون دادم و اونا هم به به و چه چه کردن و من رفتم تجهیزات و آماده کردم که یه انار مشتی بخوریم و کلی کیف کنیم ولی ...

انار که چه عرض کنم همش پوست بود و انارش هم خشک بود کلا خورد تو ذوقم ...

همین طور که داشتم دودونه انارهای خشک را میخوردم این فکر به ذهنم رسید ...

خیلی از انتخاب های ما به دلیل جذابیت های ظاهری است بدون در نظر گرفتن احتمالات درونی آنها مثلا در انتخاب همسر ، وقتی با کسی مصاحبه می کنند تو تلویزیون یا روزنامه یا ... در مورد ملاک های انتخاب همه میگن صداقت و خانواده و دین و ... ولی در واقعیت مهم ترین عاملی که الان تو جامعه ما مد نظر هست حداقل تو جمع پسرهایی که باهاشون در ارتباط هستم بحث ظاهر هست . اول ظاهر را چک می کنند بعد میرن جلو و اداهای عاشاقانه و بعد هم با توجه به شخصیت خودشون ادامه رابطشون را انتخاب می کنند .

حالا مگه این اشتباهه ؟

نه اصلا .

فقط یه سری علامت سوال ها ایجاد میشه که باید حواسمون بهش باشه.

ممکنه الزاما ظاهر جذاب ، باطن به همون جذابی را نداشته باشه و البته ممکن هست کسانی باشند که ظاهر و باطن جذاب داشته باشند همان طور که انارهای این شکلی هم داریم :) .

حالا چقدر میتونه رابطه وجود داشته باشه بین ظاهر و باطن ؟

ببینید یه جا موضوع ظاهر موضوع جذابیت جنسی ظاهر هست یه جا به دل نشستن این اناری که من گرفته بودم فکر می کنم خیلی س ک س ی بود وگرنه جذابیت به دل نشستن که در میوه ها میشه مثالش تازه بودن و از درخت چیده شده بودنش و ... تو این انار نبود .

حالا الزامی وجود نداره انتخاب ما فوق العاده جذاب جنسی باشه که البته اگه باشه هم بد نیست ولی مهم تر از اون اون جذابیت ظاهری برای ما هست که همون به دل نشستن هست .

یادمون باشه خودمون هم انار خوشکل و جذابی نباشیم که دونه هاش خشک و بی مزه و بی فایده هستند و البته یادمون هم باشه که انارهای خوبی هم انتخاب کنیم و فقط به ظاره جذابش دقت نکنیم ممکنه با مواد افزودنی و هورمون و ... این شکلی شده باشه وگرنه یه انار زشت و ...نمیدونم چرا ولی انار آموزنده ای بود برای من :).