توضیحات رسمی فیلم :

دختری که بخاطر ابتلا به سرطان خون قرار است بزودی بمیرد، لیستی از چیزهایی که دوست دارد قبل از مرگ داشته باشد تهیه می کند. بالاترین گزینه در این لیست، پیدا کردن یک عشق واقعی است...

معرفی فیلم Now Is Good


یادداشت های من :

اگر من با کسی باشم که نمیشناسمش ، اونوقت من آدم کثیفی ام ؟

خود ما چی فکر می کنیم ؟ فکر می کنیم وارد رابطه کثیفی شدیم ؟ یا نظر دیگران خیلی مهمتر از دید خودمون هست ؟ یا باورهایی که از کودکی در ذهن ما تلنبار شده این تفکرات را ترشح می کنه ؟ 

همیشه هر رابطه ای از زاویه ای خاص خیلی پاک و قشنگ و از زاویه ای خیلی حیوانی و کثیف است حالا این شما هستی که زاویه دید خودت را انتخاب می کنی و نوع برخورد با زاویه مخالفت کاملا بر می گرده به نوع گفت و گوی درونی ات . همه ما زندگی هامون با گفت و گو های درونی شکل می گیره چون همونه که لذت می بره و همونه که ناراحت میشه و ... پس شاید خودشناسی شنیدن و فهمیدن ریشه تفکرات این من درونی ما باشه که همه اتفاقات ما به اون بر می گرده .

معرفی فیلم Now Is Goodوقتی تو رابطه ای میریم که دوست نداریم ولی دلمون از اون جنس رابطه رو می خواد 

همه ما بارها تو زندگیامون پیش اومده که بعد از دیدن اتفاقی ناب یا صحنه ای دلپذیر ، تمنای رسیدن به اون حالت را برای خودمون طلب کردیم مثلا یه فیلم عاشقونه دیدیم و دوست داشتیم عاشق بشیم یا یکی عاشق ما بشه یا مدال آوری یه ورزشکار تو مسابقات رو دیدیم و اون شور و هیجان و دلمون خواسته به اون سطح و مقام برسیم .

همه اینا خوبه ولی مشکل اینجاست که ذات ما نوع بشر یکم عجول هست و این خواهش را نمیخواد کمی با خودش حمل کنه تا مسیری رست و براش پیدا کنه و سعی میکنه به نزدیکترین مسیر چنگ بزنه 

برای ارضای نیازمون به عشق وارد هر مدل رابطه ای میشیم یا حتی با کسی میپریم که اصلا نمیخوایمش ولی حس می کنیم همین که میتونه لحظه ای به من حس ارزشمندی یا عشق را بده کافیه و حالا اینکه بعدش چی میشه اصلا مهم نیست .

ما نیاز داریم به صبوری برای همه خواسته ها ...

خواستن عیبی نداره ، اونی یه خواستن را خراب و ویرانگر میکنه عجله برای رسیدن به اون هست 

همه ما نیاز به عشق ، محبوبیت ، شهرت یا ... داریم ، راه های مختلفی پیش روی ماست ، انتخاب هم با ماست


معرفی فیلم Now Is Good


وقتی همه دنیا میشه همونی که ما دنبالشیم و انگار فقط ما جا موندیم

گاهی وقتا بازی دنیا این شکلی میشه که میبینه شما در طلب چی هستی ، اونوقت همه دور و اطرافت و برات میچینه به شکلی که دائم به نمونه هایی از اون مورد برخورد کنی ، وقتی طالب عشقی همش جوونای عاشق میبینی وقتی ثروت ....

سخت نگیر مدل دنیا اینه تو به سمت خواسته هات حرکت کن.


معرفی فیلم Now Is Good


زندگی ما مجموعه ی لحظه هاست

خوب محوریت این فیلم روی همین دیالوگ بود ، ما کار می کنیم ، درس میخونیم ، دوره خدمت سربازی و می گذرونیم ( البته آقا پسرها ) و .... که به یک حالتی برسیم که بتونیم زندگی ای داشته باشیم که از اون لذت ببریم حالا من می گم که اون لحظه و حالت را تعریف کنید یعنی اون لحظه ای که بعد از این همه تلاش می خواهید به اون برسید ، شاید بگید آرامش ولی آرامش یعنی چی ؟ با چقدر پول آرامش داری ؟ یا با چه کاری ؟ یا چه همسری یا چه فرزندی یا .... ؟؟؟

الان داری مطلبی که من نوشتم را می خونی ، همین الان تو رو خیلی ها ندارن ، نه که به اینترنت دسترسی ندارن نه ، بلکه مدت زمان اختصاص داده شده به آن ها برای زندگی به پایان رسیده و خواندن مطالب یک وب سایت هم یکی از کارهایی است که نیاز به زمان داره و زمان موضوعی است که برای ما انسان ها محدودیت دارد.

از هر کاری که داری انجام میدی سعی کن بهانه ای پیدا کنی و لذت ببری و تماما لحظه ات را زندگی کنی ، این حرف کلیشه نیست ، یه صحبتی هست که همه کسانی که آخرین لحظاتشون را درک کردن برای ما به یادگار گذاشتن .

اگر هم نمیدونی به چه بهونه ای میتونی لذت ببری یه لحظه به جمله دکتر ویکتور فرانکل که تو کتاب انسان در جستجوی معنی نوشته بود فکر کن ، اون گفت که چرا خودکشی نمی کنید ؟؟؟ این همون دلیل زندگی شماست از همین در تمام لحظاتت میتونی لذت ببری


معرفی فیلم Now Is Good


فیلم نسبتا خوبی بود البته به سبک این فیلم قبلا دیده بودم به نام the fault in our stars که تو وب سایت هم معرفی کرده بودم.

نمره من 6.5 از 10

کارگردان: Ol Parker
ژانر: درام
بازیگران: Dakota Fanning, Jeremy Irvine , Josef Altin
مدت زمان: یک ساعت و چهل دقیقه
سال تولید: 2012