خلاصه رسمی فیلم :

هلند، جنگ جهاني دوم. دختري يهودي به نام «راخل» (وان هوتن) از اردوگاه هاي کار اجباري نازي ها مي گريزد و به نهضت مقاومت مي پيوندند. او موهايش را بور مي کند و خود را مسيحي جا مي زند...

معرفی فیلم Black Book


یادداشت های من :

برنامه ای که میچینیم برای آینده و آینده ای که هیچ تسلطی روی اون نداریم ، امیدی که به آینده داریم ولی فردایی که هیچ اطمینانی از چگونگی آمدنش نداریم ، همین کشورهای همسایه خودمون را که نگاه کنیم از اوج بی خبری نسبت به آینده در اون ها میشه مطلع شده مردمی که هربار از خانه هاشان بیرون می آیند این احتمال را می دهند که دیگه به خونشون برنگردند

چند روز پیش داشتم فکر می کردم که امنیت یکی از نیازهای اصلی انسان است که در گرو اون سایر داشته های برایش معنا داره و ارزشمند جلوه میکنه .

معرفی فیلم Black Book


اعتماد کنیم یا نکنیم ؟

اعتماد یک انرژی معصومانه است ، شما وقتی اعتماد می کنی حس درونی خوبی داری ولی هیچ تضمینی نمیتونی به حس درونی ات بدی 

بهترین راه اینه که وقتی میخوای معامله کنی یا کاری کنی نیاز به اعتماد هست ، درصد سهم شیطان در تفکرات را لحاظ کنید ، سهم شیطان یعنی تفکراتی که از نفس اماره برخاسته میشه .

شما در معامله ای با برادرتان شاید هیچ نیازی نبینید که کاغذی به عنوان قرارداد بینتون رد و بدل شه ولی برای شیطان یا القاهای نفسانی برادر شما با یک انسان غریبه فرقی نمیکنه ، پس بهتره همیشه سهم شیطان را زمانی که میخواهید عتماد کنید لحاظ کنید .

مثال های زیادی برای موضوع سهم شیطان هست شاید یه روز تو سایت در موردش مقاله ای نوشتم

معرفی فیلم Black Book


دختره یهودی و مرد نازی دارن با هم از مکافات جنگ میگن و دختر طرفدار یهودیاست و مرد طرفدار نازی هاست ، مرد از سختی کشته شدنش توسط انگلیسی ها تو بمباران آلمان میگه و دختر از حمله آلمان ها به قایق یهودی ها و ...

جنگ برای هر دو طرف نکبت و بدبختی میاره ، همون قدر که ما رنج می کشیم مردم دشمن ما هم رنج میکشن ...

کمی میشه عادلانه تر به مردمان ، دشمنانمان نگاه کنیم ، گناه آن ها چیست ؟

معرفی فیلم Black Bookجنگ که تموم میشه یه عده به فکر این میفتن که انتقام بگیرن از اسرای دشمن و این یعنی ما هیچ فرقی با اونا نداریم فقط یه زمانی ما اسیر بودیم اونا شکنجه دادن حالا اونا اسیرن ما شکنجه میدیم .

یه سری سکانس آخر فیلم داره وقتی که نازی ها شکست میخورن و هلند آزاد میشه و حالا هلندیا میرن تو کا انتقام از آلمانی ها ، واقعا اعصاب من و بهم ریخت صحنه های آخر فیلم ، و کم از این دست اتفاقات تو تاریخ نیفتاده ، جهل برای همه مردمان در همه فرهنگ ها عضو جدا ناشدنی محسوب میشه و همیشه همراهی میکنه انسان ها را در زندگی .


معرفی فیلم Black Book


به نظر من فیلم خیلی خوبی بود هرچند به تفکرات پشت فیلم کاری ندارم مخصوصا آخرین سکانس که برمیگرده تو سرزمین مقدس و نشون میده هنوز داره به مردم حمله ناجوانمردانه میشه که میخواد بگه اسرائیل چقدر مظلوم است !! !

معرفی فیلم Black Book


به نظرم امتیار فیلم 7 از 10

نکته : فیلم صحنه های جنسی زیادی داره پس زیاد مناسب نیست برای تماشا به صورت خانوادگی

کارگردان: Paul Verhoeven
ژانر: درام | هیجان انگیز | جنگی
بازیگران: Carice van Houten, Sebastian Koch, Thom Hoffman
مدت زمان: دو ساعت 25 دقیقه
سال تولید: 2006